تبلیغات
درسی و آموزشی - ترفندهای قفل کردن کیبورد و موس
 ترفندهای قفل کردن کیبورد و موس

فرض کنید یک لحظه می خواهید کامپیوتر را ترک کرده و دوباره سراغ کامپیوتر بیایید . خاموش کردن موقت کامپیوتر اشتباه محض است .


اگر مطالب زیر را پی گیری کنید به راحتی می توانید قسمت های مختلف کامپیوتر را قفل کرده و با خیال راحت از پشت میزتان بلند شوید .روش‌‌‌های مختلفی برای قفل كردن موقت كامپیوتر هنگامی كه پشت میز كارتان حضور ندارید وجود دارد. یك گزینه استفاده از روش معمول قفل دسكتاپ از طریق كلید فوری win+L. با فشاردادن همزمان كلیدهای win و L در هر زمان می‌‌‌توانید كامپیوترتان را قفل كنید و آن را به صفحه برقراری ارتباط برگردانید. قفل كامپیوتر هنگامی باز خواهد شد كه نام كاربر و رمز عبور را صحیح وارد كنید.


سپس ابزارهای دیگری  وجود دارد كه در اینجا به شما معرفی می‌كنیم.


1- قفل ماوس ابزاری آزاد و مجاز است كه می‌‌‌تواند دسكتاپ را تاریك كرده و نشانه گر را در مركز صفحه نمایش به صورت قفل درآورد. همچنین جایی كه شما رمز عبورتان را وارد می‌‌‌كنید می‌‌‌تواند به عنوان یك تله موش گریزناپذیر عمل كند. تنها راه باز كردن قفل ماوس و كامپیوتر وارد كردن رمز عبور صحیح توسط كاربر است.
قفل ماوس نمی‌‌‌تواند لغو شود و فشار كلیدهای CTRL+SHIFT+DEL اثری ندارد. همچنین چنانچه كسی مبادرت به استفاده ناشیانه از كامپیوتر قفل شده نماید، قفل ماوس می‌‌‌تواند كلیه رمزهای عبور وارد شده را ثبت كند.


2- قفل كودك برنامه‌‌‌ای است كه ماوس و صفحه كلید را به منظور جلوگیری از فشار ناخواسته كلیدها و ماوس توسط كودكان جلوگیری می‌‌‌كند. قفل كودك می‌‌‌تواند سیستم را از دسترسی كودك و همچنین منوهای pop-up محفوظ كند.


متاسفانه، این برنامه كاملاً قابل تنظیم نیست. شما فقط می‌‌‌توانید بین برخی از توابع قفل پیش فرض مانند قفل كلیه كلیدها، كلیدهای استاندارد یا فقط قفل تركیبی سیستم یا قفل همه كلیدها یكی را انتخاب كنید. به طور مشابه، شما می‌‌‌توانید دكمه سمت چپ، راست یا وسط ماوس، همچنین امكان دو بار كلیك یا نوار اسكرول را قفل كنید .


چنانچه به طور تصادفی صفحه كلید خود را قفل كردید، این برنامه از یك كلید تركیبی نظیر یك رمز عبور كه می‌‌‌تواند همه  پیش فرض‌‌‌های قفل را لغو كند، پشتیبانی می‌‌‌كند.


3- كوارك یك مدل ماتریكس و ابزار امنیتی است كه از كامپیوتر شما درمقابل دسترسی غیرمجاز با استفاده از قفل صفحه نمایش و رد هرگونه تعامل كاربر تا زمان وارد كردن رمز عبور صحیح محافظت می‌‌‌كند. كل صفحه نمایش با ردیف‌‌‌هایی از كاراكترهای سبز متحرك با یك جعبه رمز عبور چشمك زن واقع در زمینه صفحه پوشانده شده است.


علاوه بر جلوه‌‌‌های بصری، جلوه‌‌‌های صوتی رباتیك با فن‌‌‌آوری بالا وجود دارد كه می‌‌‌تواند هنگام قفل شدن، تایپ كلیدها و قفل گشایی شنیده شود. برای فعال كردن كوارك شما باید بر روی QLoad.exe دو بار كلیك كرده و رمز عبور خود را قرار دهید.


سپس بر روی QLoad.exe دو بار كلیك كرده تا صفحه نمایش قفل شود. هنگامی كه صفحه نمایش قفل شد نمی‌‌‌توانید به هیچ نرم افزار كامپیوتری دست پیدا كنید. حتی كلیدهای Ctrl+Alt+Del نیز كار نمی‌‌‌كند.


4- Predator ابزاری رایگان است كه به شما اجازه می‌‌‌دهد به طور موقت كامپیوتر خود را هنگامی كه فقط با درایو فلش USB به عنوان یك كلید كار می‌‌‌كنید قفل كنید. اولین باری كه  Predator را اجرا می‌‌‌كنید باید كلید را بر روی درایو فعال كنید. تا زمانی كه این درایو به كامپیوتر متصل است، قفل كامپیوتر باز است. هنگامی كه آن را از كامپیوتر جدا می‌‌‌كنید كامپیوتر قفل خواهد شد.

گوش کردن

خواندن با قواعد آوایی

صفحه كلید و ماوس از كار افتاده و صفحه نمایش تاریك می‌‌‌شود. هیچ راهی برای دسترسی به كامپیوتر وجود ندارد مگر اینكه دوباره درایو USB را وصل نماید. هنگامی كه این فلش در محل خود قرار گرفت، كامپیوتر قفل گشایی می‌‌‌شود.


همچنین predator كلیه رویدادها را به خصوص هنگام دسترسی غیرمجاز به كامپیوتر یا خارج از برنامه را ثبت می‌‌‌كند. مزیت استفاده از از Predator این است كه شما با استفاده از یك درایو فلش می‌‌‌توانید چندین كامپیوتر را قفل كنید.


5- BtProx امكانی رایگان است كه مزیت آن این است كه توانایی عیب یابی دستگاههای بلوتوث را به طور خودكار داشته و هر زمان كه از كامپیوتر دور می‌‌‌شوید آن را قفل می‌‌‌كند.
برای استفاده از آن، نیاز است كه بلوتوث گوشی تلفن همراه خود یا هر دستگاه متناسب با آن را روشن كنید. BtProx بر روی سینی سیستم قابل اجرا بوده و به طور مستمر بررسی می‌‌‌كند تا مطمئن شود كه تلفن شما داخل محدوده قرار دارد.


اگر از كامپیوترتان فاصله بگیرید و خارج از محدوده دستگاه بلوتوث قرار بگیرید، BtProx محافظ صفحه نمایش شما را فعال خواهد كرد تا صفحه نمایش قفل شده یا حتی برنامه‌‌‌ای را به انتخاب خود فعال كنید.
یكی از مضرات این نرم افزار این است كه بلوتوث باید همیشه روشن نگه داشته و این می‌‌تواند منجر به تخلیه باطری تلفن شما شود.

http://gorooh.parsiblog.com/PhotoAlbum/dars2/10e9328c176de902f34269074578f82d.gif


نوشته شده در روز دوشنبه 4 اسفند 1393 ، تعداد
 بهترین های دانلود